Hello!! My name is Jeanine

I love to eat, travel, and eat some more! I am married to the man of my dreams and have a beautiful little girl whose smiles can brighten anyone’s day!

Latest Recipes

Latest Tweets

Переробка сміття: основні правила та поради

Переробка відходів є проблемою всім країн світу. Ця галузь може давати прибуток, позбавляти людство від сміття, якщо правильно підійти до організації процесу, та провести агітаційну кампанію серед людей.

Правила переробки

Серед основних вимог, які необхідно виконати для організації процесу, виділяють:

  1. Збір відходів має проводитися окремо. Збирається сміття, виходячи з типу матеріалів: метал, папір, тканини, пластик, скло.
  2. Кожен контейнер для збору повинен оснащуватись відповідним маркуванням, які відходи сюди можна поміщати.
  3. Для переробки необхідно подрібнення відходів, для чого варто використовувати подрібнювач сміття промисловий. Також застосовується спеціалізоване обладнання для більш точного сортування, розплавлення та інших технологічних процесів.
  4. Небезпечні відходи повинні збиратися окремо відповідно до їх класів.
  5. Переробка ведеться на спеціалізованих підприємствах, де забезпечено всі умови безпечного виробництва.
  6. Існують матеріали, які не піддаються переробці. До них відносяться паперові серветки та рушники, касова стрічка, вінілові шпалери, фотопапір. Також не можна викидати в контейнери для збору вторинної сировини кераміку, кришталь, фаянс і пластик, що відноситься до третьої та сьомої категорії. Для полімерної продукції такого типу існує спеціальне маркування.

Поради

Батарейки та акумулятори, ртутні лампи не можна викидати разом з іншими побутовими відходами. Це саме стосується автомобільних зарядних пристроїв. Ці об’єкти мають високий клас небезпеки для навколишнього середовища, речовини, що містяться в них, засмічують воду і грунти, мають накопичувальний ефект.

Якщо ведеться збір упаковки, то її варто очистити від наклейок, промити водою, щоб видалити залишки речовин, що містяться.

Необхідно враховувати, що ємності, де була фарба, розчинники відносяться до будівельних відходів, їх не можна утилізувати разом із звичайним побутовим сміттям, за це передбачено штраф для фізичних та юридичних осіб.

Деякі види можна здавати самостійно та отримати за це оплату. До такої вторинної сировини відноситься макулатура, брухт чорних і кольорових металів. Також можна здавати автомобільні акумулятори у спеціальних пунктах, щоб отримати знижку на нові пристрої.

Для збору відходів, що надходять у вторинну переробку, використовується контейнер синього кольору, для збору загального сміття – сірий.