Що таке ISO 14001: поняття та застосування, основні особливості

Бізнес відносно легко відкрити, а от утримати його на плаву дуже тяжко. Щоб залишатися на плаву, потрібно дотримуватись безліч правил, регламентів, рекомендацій. Часи, коли можна було уникнути стратегії, минули. В якості підтримки для такої стратегії можна використовувати ISO 14001. Це особливо актуально, якщо компанія велика або прагне зарубіжних ринків.

Концепція

ISO 14001 система екологічного менеджменту. Що це означає? Це міжнародний стандарт, що відноситься до групи ISO 14000. В рамках серії існують інші стандарти, але саме цей є основним.

Коли вимовляєш слово «стандарт», очікуєш виявити жорстке склепіння вимог, невиконання яких загрожує всілякими санкціями — штрафами, скасуванням ліцензії. Особливість цієї серії в тому, що її виконання є абсолютно добровільним. Це зведення правил, якого за бажання можна не слідувати. Покарань за порушення не буде.

Міжнародний стандарт ISO 14001 робить менеджмент фірми: вирішила його дотримуватися, екологічніше. Він знижує негативний вплив компанії на довкілля. Набір правил своєчасно коригується відповідно до останніх екологічних досліджень та змін трудових ринків. Він визначає конкретні кроки, які слід зробити зниження екологічного сліду.

Застосування

Використання ISO 14001 стандарт можливе на всіх рівнях діяльності фірми. Найкраще працює комплексний підхід, при якому викладені положення дотримуються у всіх відділах та за будь-якої діяльності. Це дозволяє досягти максимальної ефективності.

Якщо подивитися про стандарт ISO 14001, видно, що правила корисні самим власникам компаній. Зменшуючи вплив на екологію, стандарт реорганізує виробництво, скорочуючи шкідливі викиди. Ресурси використовуються максимально ефективно, а втрати та витрати знижуються. Це дозволяє заощадити кошти та збільшити виробничі потужності.

Є сенс застосовувати ISO 14001, якщо у країні чи галузі жорсткі закони щодо екології. Порушення законодавства призводитиме до регулярних штрафів. Це збитки, гроші, які виробник втрачає буквально на рівному місці. Зменшення кількості штрафів вигідне для будь-якої компанії.

ISO 14001 https://www.dracaris.org/services/sertifikati-iso/sertifikat-iso-14001/ – потужний соціально-політичний інструмент. Він дає почуття захищеності співробітникам компанії, завдяки якому вони працюють ефективніше. Репутація у потенційних партнерів та споживачів зростає, що дозволяє продавати вигідніше.